euromedic olsztyn rezonans ad

Po podaniu gonadotropiny kosmówkowej uzyskano 13 komórek jajowych za pomocą ultradźwiękowo prowadzonej aspiracji przezpochwowej; 12 było na drugim etapie metafazy. Dwustronną biopsję jądra w celu uzyskania nasienia przeprowadzono w tym samym czasie.6 Przed poddaniem się biopsji, mężczyzna otrzymał testolakton (100 mg doustnie dwa razy dziennie) przez trzy miesiące. Próbki biopsyjne dały 600 mg kanalików nasiennych. W badaniu mikroskopowym kanaliki zawierały głównie komórki Sertoli i tylko kilka elementów spermatogennych; obserwowano również rozległy przerost komórek Leydiga (Ryc. 1). Poszukiwanie świeżej tkanki w większym powiększeniu zidentyfikowało około 10 plemników tylko z ruchami drgającymi. Wystarczająco dużo plemników uzyskano przez odwirowanie tkanki w celu zapłodnienia każdej z 12 komórek jajowych poprzez wstrzyknięcie plemnika unieruchomionego przez zaciśnięcie ogona.5 Osiem komórek jajowych normalnie było zapłodnionych, na co wskazuje obecność dwóch przedjądrzy i dwóch wytłoczonych ciał polarnych. Para odmówiła przedimplantacyjnych testów genetycznych. Ponieważ część blastomerów była pofragmentowana (> 20 procent) w trzech zarodkach wybranych do przeniesienia, wylęganie wspomagane (tworzenie sztucznej zamka w osłonce przejrzystej) przeprowadzono zgodnie z wcześniej opisanymi metodami. 7 Zarodki przeniesiono do macicy trzy dni po zapłodnieniu. Żadne zarodki nie zostały zamrożone. Kobietom podawano domięśniowy progesteron w oleju (50 mg na dobę), aż do potwierdzenia ultrasonografii ultrasonograficznej w zakresie czynności serca płodu.7 Stężenie w surowicy podjednostki beta gonadotropiny kosmówkowej, mierzone dwa razy w tygodniu, wzrosło do 94 mIU na mililitr w dniu 11 po transferze zarodka. Ultrasonografia przeprowadzona 32 dni później ujawniła dwa asymetryczne worki wewnątrzmaciczne, z których jeden miał bicie serca płodu. Amniopunkcja w 20. tygodniu ciąży wykazała kariotyp płodowy 46, XY. Ciąża była normalna, a kobieta urodziła zdrowego 2778 g chłopca w 38,5 tygodniu ciąży.
Para 2
Zdrowy 34-letni mężczyzna i zdrowa 33-letnia kobieta byli oceniani po pięciu latach pierwotnej niepłodności. Mężczyzna miał gynecoid habitus, obustronnie atroficzne jądra, ginekomastię i umiarkowaną wielkość lewej żylaki. Analiza trzech próbek nasienia wykazała małą objętość (1,2 ml) i normalne stężenia fruktozy, ale nie plemników. Jego stężenia gonadotropiny w surowicy były wysokie, a stężenie testosteronu w surowicy było niskie. Dwustronne próbki jąder-biopsji uzyskane około rok wcześniej zawierały tylko komórki Sertoli. Na podstawie analizy 40 leukocytów krwi obwodowej jego kariotyp wynosił 47, XXY. Kobieta była normalna.
Kobieta otrzymywała leuprolid, ludzką gonadotropinę menopauzalną i hormon folikulotropowy. Czterdzieści dojrzałych oocytów uzyskano za pomocą ultrasonografii przezpochwowej po podaniu gonadotropiny kosmówkowej. Jednoczesna biopsja jąder, po tym, jak mężczyzna był leczony testolaktonem przez trzy miesiące, doprowadziła do odzyskania 19 plemników, które użyto do zapłodnienia 19 oocytów przez śródplopkowe wstrzyknięcie plemnika. Prawidłowe nawożenie potwierdzono w 12 oocytach. Ta para również odmówiła przedimplantacyjnych testów genetycznych
[hasła pokrewne: atropina, amiodaron, sklerodermia ]
[hasła pokrewne: baclofen alkoholizm, badanie trus, badanie żywej kropli krwi wrocław ]