euromedic olsztyn rezonans czesc 4

Testolakton (inhibitor aromatazy) jest rutynowo podawany mężczyznom z nieobciążającą azoospermią, w tym z zespołem Klinefeltera (jak w tym badaniu), w celu optymalizacji produkcji nasienia. W ciągu trzech lat podjęliśmy próbę ekstrakcji spermą jąder u 70 mężczyzn z nieobstruktywną azoospermią, z których 6 miało mozaikowy lub nieemosularny zespół Klinefeltera. W niniejszym raporcie opisano pierwsze dwie pary, w których mężczyzna miał niezmożny zespół Klinefeltera. Trzech z czterech mężczyzn w innych parach miało również niezmożny zespół Klinefeltera, a plemniki zostały pomyślnie pobrane w jednym z czterech. Dzięki intracytoplasmic sperm injection, ta para poczęła i teraz ma trwającą ciążę.
Chociaż zespół Klinefeltera jest niedostatecznym schorzeniem genetycznym, które prawie zawsze skutkuje niepłodnością, mejoza jest możliwa. Jednak plemniki od mężczyzn z mozaiką Zespół Klinefeltera częściej niż chromosom płciowej mają dodatkowy chromosom płciowy niż u mężczyzn zdrowych.15,16 Dlatego istnieje możliwość, że błędy chromosomowe będą przenoszone na potomstwo mężczyzn z zespołem Klinefeltera. Normalne kariotypy trzech opisywanych tu niemowląt potwierdzają wcześniej zgłoszone dane dotyczące bezpieczeństwa wewnątrznukleoprycznego wstrzyknięcia spermy w leczeniu oligospermii i azoospermii.17 Tak jak we wszystkich przypadkach ciężkiej niepłodności męskiego czynnika wymagającej wewnątrzczytoplazmatycznego wstrzyknięcia spermy, należy przeprowadzić badanie genetyczne i badania prenatalne. zdecydowanie zalecamy.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Jesteśmy wdzięczni personelowi klinicznemu i naukowego Centrum Medycyny Rozrodu i Niepłodności oraz dr J. Michaelowi Bedfordowi za recenzję rękopisu.
Author Affiliations
Z Centrum Medycyny Rozrodu i Niepłodności, Departamentu Położnictwa i Ginekologii (PKB, ESS, LLV, NZ, SM, ZR) oraz Fundacji Jamesa Buchanana Brady ego, Departamentu Urologii (PNS), New York Hospital-Cornell Medical Center, Nowy Jork.
Prośba o przedruk do Dr. Palermo w HT-336, New York Hospital, 505 E. 70th St., New York, NY 10021.
[przypisy: bikalutamid, belimumab, Enterolcitalopram ]
[hasła pokrewne: urobilinogen, kątnica jelita grubego, serwatka z mleka owczego ]